ADAKLI’YA BİR ADAY ADAYI DA BDP’DEN Reviewed by Momizat on . Yaklaşan yerel seçimlerle birlikte bir çok il ve ilçe de hareketli zamanlar yaşanıyor. Adaklı da bunlar'dan bir tanesi. Siyasi tarihinde ilk defa bu kadar çok a Yaklaşan yerel seçimlerle birlikte bir çok il ve ilçe de hareketli zamanlar yaşanıyor. Adaklı da bunlar'dan bir tanesi. Siyasi tarihinde ilk defa bu kadar çok a Rating: 0
You Are Here: Home » GÜNDEM » ADAKLI’YA BİR ADAY ADAYI DA BDP’DEN

ADAKLI’YA BİR ADAY ADAYI DA BDP’DEN

Yaklaşan yerel seçimlerle birlikte bir çok il ve ilçe de hareketli zamanlar yaşanıyor. Adaklı da bunlar’dan bir tanesi. Siyasi tarihinde ilk defa bu kadar çok aday gören Adaklı, yerel seçim için sabırsızlıkla bekliyor.

BDP iddialı!

bdp

3 Ay önce açılışı gerçekleşen Adaklı BDP İlçe örgütü, seçim çalışmalarına şimdiden başladı. 12 Ağustos’da Bingöl Milletvekili ve BDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ve çok sayıda il ve ilçe teşkilat başkanlarının katılımı ile açılışı yapılan ilçe parti teşkilatı, hem encümenlik de hem de Belediye Başkanlığı seçimlerinde yarışacak.

BDP’den Adaklı Belediye Başkan  Aday Adayı olan Cevat Akengin ile birlikte, ilçe yönetimine şuan’da 7 aday talip. AKP’den 5 aday adayı, SP’den 1 ve BDP’den 1 Belediye Başkan aday adayı bulunuyor.

Barış ve Demokrasi Partisin’den Belediye Başkan Aday Adayı olan Cevat Akengin, seçim çalışmalarına başladı. Akengin adaylık tanıtımı bildirisinde  şu ifadeleri kullandı:

“Bugüne kadar halkımızın hizmetinde bize verilen tüm görevleri layıkıyla canla başla yapmaya çalıştım. Bugünden sonrada aynı çizgide, halkımızın tamamını yönetime katacak Halkçı Belediyeyi, hep birlikte oluşturacağız. Halkın emanetini her türlü yolsuzluk için, kendi çıkarlarına peşkeş çekenlere karşı, ekmek, adalet ve özgürlük için çalışmaya devam edeceğiz. Bir kulun hakkı, diğer kula haram kılınmıştır. Bu anlayış bizim özümüzdür.”

“Yol, Su, Kanalizasyon ve Sosyal ihtiyaçları gidermek: Hammurabi’den beri toplumu yönetenlerin lütfü değil zorunluluğudur.  Belediyeler bizimdir. Sokaklar bizimdir. İçtiğimiz su, soluduğumuz hava bizimdir. Halkın emaneti olan oylarla rant sağlayanlara karşı halkın hakkını ve hukukunu sonuna kadar koruyacağım.

Yarınlar Bizimdir. Özgür, Katılımcı, Hesap Sorulabilir, Şeffaf ve Demokratik bir Belediyecilik anlayışıyla Azapert’in yönetimine talibim. El Ele Yeni Bir Azapert’e…”

cevat akengin

Cevat Akengin kimdir?

1980 yılında Adaklı’ya bağlı Dımlak(Karaçubuk) da doğdu.

Siyasete, Demokratik Toplum Partisi (DTP)’nde ilçe yöneticisi olarak başladı. BDP İstanbul il yönetiminde çeşitli kademelerde çalışan Akengin, burada Örgütlenme komisyonu, STÖ komisyonu, Bölge Koordinatörlüğü, İl Saymanlığı, Genel Seçim Komisyon Koordinatörlüğü ve Parti Genel Merkezi Basın-Yayın Komisyon üyeliklerinde bulundu. Çeşitli Sivil Toplum Örgütlerinin çalışmalarına katılan Akengin, Bingöl, yöre ve köy derneklerinin birçok sosyal çalışmalarında yer aldı. Kısa süre önce BDP danışmanlığından ayrılan Akengin, İki yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Grubu’nda Gültan Kışanak ve Selahattin Demirtaş’ın Danışmanlığı yapmıştır.

Yazar: Muhammed Arpacık

About The Author

Number of Entries : 129

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top