ADAKLI’DA FAVORİ ADAY KİM? Reviewed by Momizat on . Yaklaşan seçim süreciyle birlikte bir çok siyasi parti hareketli zamanlar yaşıyor. Aday adayları başvurdukları siyasi partiden seçilmek için kolları sıvadı. Her Yaklaşan seçim süreciyle birlikte bir çok siyasi parti hareketli zamanlar yaşıyor. Aday adayları başvurdukları siyasi partiden seçilmek için kolları sıvadı. Her Rating: 0
You Are Here: Home » GÜNDEM » ADAKLI’DA FAVORİ ADAY KİM?

ADAKLI’DA FAVORİ ADAY KİM?

ak parti_adaklihaber
Yaklaşan seçim süreciyle birlikte bir çok siyasi parti hareketli zamanlar yaşıyor. Aday adayları başvurdukları siyasi partiden seçilmek için kolları sıvadı. Her aday başvurduğu siyasi partiden seçilmek için bütün bağlantılarını devreye koyuyor. Adaklı’da ise durum çok farklı değil. 

Özellikle iktidar partisindeki aday adaylarının çokluğu dikkatlerden kaçmıyor. Adaylık konusunda Adaklı bu seçim en bereketli dönemlerini yaşıyor. Zira ilçede şuan AK Parti’den Beş Belediye başkan Aday Adayı, 11 İl Meclis Aday Adayı, Saadet Partisi (SP)’den 1 Belediye Başkan Adayı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’den Altı İl Meclis Aday Adayı, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP)’den ise Bir İl Meclis Aday Adayı var. Bu durum Adaklı seçim tarihinde ilk defa görülen bir manzara.

2009 yerel seçimlerinde ilk defa Beş kişi AKP’den Adaylık başvurusunda bulunmuştu. Ancak adaylar her zamanki gibi İki’ye düşmüş ve seçimin galibi AKP’ye karşı SP olmuştu.

Yanlış seçim politikasından dolayı 2009 yerel seçimlerinde Adaklı, Sancak, Karlıova, Ilıcalar gibi bir çok yeri kaybeden AK Parti, bu seçim daha dikkatli davranmaya çalışıyor.

CHP Ve BDP’nin Şansı Yok!

sait çetindağ_adaklihaberAdaylık başvurularında sona doğru yaklaşılırken, bizlerde Adaklı Haber olarak Ak Parti Adaklı İlçe Teşkilat Başkanı Said ÇETİNDAĞ ile görüştük. Çetindağ çok iddalı. ‘’CHP ve BDP’nin Adaklı’da seçilme şansı yok.’’

Yerel seçimler ve adaylık başvurusu üzerine değerlendirme yapan Çetindağ, ‘‘Toplum nerede olursa, bizde oradayız. Amacımız kazanmak ve başarmak. Bizim inancımız AK Parti burada kaybetmez, kaybetmemeli. CHP ve BDP’nin ise Adaklı’da seçilme şansı yok.’’ Dedi.

2009’daki yerel seçimlerde aday ve teşkilatın birbirinden bağımsız çalıştığını* hatırlattığımız AK PARTİ Adaklı İlçe Teşkilat Başkanı Said Çetindağ, ‘‘ Bu dönem, bu yanlış tekrarlanmayacak. Eğer partimize çalışmayacaksak burada durmamızın anlamı yok. O zaman istifa etmemiz lazım. Teşkilat olarak kime verilirse, ekibimiz orada olacak.’’ Şeklinde konuştu.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yerel seçimlerde, Adaklı Ak Parti İlçe Teşkilatının isteği dışındaki kişiye adaylık verilince, teşkilat rakip adaya yardım ederek, seçimi kazanmasını sağlamıştı.

İki Favori İsim Ön Plan’da!
Adaylar üzerine de değerlendirme yapan Çetindağ, ‘‘Bizim görüşümüz toplumun emin olduğu kişidir. Şuan için Üç resmi İki’de başvuracak adayımızla birlikte toplamda Beş aday adayımız var. 11’ de İl Meclis Aday Adayımız var. Belediye Başkan Aday Adaylarımız; Ayhan AKTAŞ, Hasan Lütfi DİLSİZ, Halis ARPACIK, M.Resul ANTLI(Mevcut Belediye Başkanı) ve Zeki IŞIK. İl Meclis Aday Adaylarımız ise şu şekilde; Abdurrahman İVECEN, Ersin ALMALI, Fazıl BULGU, Hüseyin AKANSU, Hüseyin SAYDAN, Hasan IŞIK, Mehmet GENÇ, Mehmet BUDAK, Muhittin GEÇER, Said YAZICI(Mevcut Encümen) ve Ziya ÖZDEMİR.’’

Ayrıca belediye başkan aday adayları üzerinde şahsi değerlendirme yapan Çetindağ, adaylarla ilgili şu şekilde konuştu. ‘‘Mevcut Belediye Başkanımıza verileceğini görmüyorum. Ayhan Aktaş’ın ise pek şansı olduğunu düşünmüyorum. Hasan Lütfi DİLSİZ’de iyidir, hoştur ancak toplum tarafından pek tanınmıyor. İki favori aday olarak ise, Halis ARPACIK ve Zeki IŞIK kalıyor.’’ Dedi.

*=2009’da Ak Parti Adaklı İlçe Teşkilat Başkanlığı görevini Ersin ALMALI yürütüyordu.

Yazar: Muhammed Arpacık

About The Author

Number of Entries : 129

Leave a Comment

© 2011 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team

Scroll to top